خرید هوشمندانه پارچه تریکو

خرید هوشمندانه پارچه تریکو

قبل از خرید پارچه تریکو بهتر است از بعضی رازهایی که معمولا فقط تولیدکنندگان و فروشندگان پارچه تریکو و خریداران حرفه ای از آن خبر دارند، مطلع شوید. سوالات و تعاریف حرفه ای و آگاهانه شما از پارچه تریکو و خصوصیات پارچه، سبب می شود که فروشنده متوجه شود که شما اطلاعات و شناخت خوبی در مورد پارچه دارید و در زمینه کاری خود حرفه ای هستید
جنس نخ مربوط به پارچه مورد نظر خود را بشناسید.
هر نوع پارچه تریکو، با یک و یا ترکیبی از دو یا چند جنس نخ متفاوت بافته می شود که هر جنس نخ دارای خصوصیات و قیمت خاصی است. دانستن نوع نخ مصرفی و خصوصیات مربوط به آن، شما را در یافتن بهترین گزینه برای کالای نهایی یاری می کند. انواع نخ هایی که معمولا در بافت تریکو به کار می روند شامل: نایلون، پلی استر، ویسکوز نایلون، فیلامنت و غیره می شوند.
نام بافت پارچه مورد نظر خود را بدانید.
نوع بافت معمولا متناسب با مورد مصرف پارچه انتخاب می شود. هر نوع بافت، ضخامت و شکل ظاهری خاصی را به پارچه می دهد. انواع بافت های مرسوم در بازار شامل بافت یکرو، دورو، دورس، جودون، دیور و غیره هستند.
نام های تجاری معروف و موجود در بازار را برای خرید پارچه تریکو بشناسید.
تنوع پارچه های تریکو به حدی زیاد است که کارخانه ها معمولا به تناسب نیاز بازار اقدام به تولید پارچه تریکو می کنند. بعضی کارخانجات نیز به صورت دستمزدی، پارچه تریکو را تولید می کنند. از این رو در هنگام خرید پارچه تریکو، باند رول و اسم های تجاری متفاوتی را روی طاقه های پارچه می بینید.
وزن مخصوص یا متراژ در کیلوگرم را جهت خرید پارچه تریکو مشخص کنید.
کلیه خدمات پارچه های تریکو، چه در پروسه تولید و چه در خرید و فروش، بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود. متراژ در یک کیلو (گرماژ)، مقدار ضخامت و نازکی پارچه را تعیین می کند. برای تولید هر پوشاکی، ضخامت خاصی مورد نیاز است.
عرض تکمیل شده پارچه تریکو مورد نظر خود را تعیین کنید.
عرض تکمیل شده پارچه نیز یکی از مواردی است که در هنگام خرید پارچه تریکو اهمیت بالایی دارد. بهینه ترین عرض پارچه را متناسب با الگوهای مربوط به کالای تولیدی خود خریداری کنید.
دقت کنید که هیچ ارزانی بی علت نیست و هیچ گرانی هم بی حکمت نخواهد بود.
در پارچه های تریکو جنس و کیفیت نخ، اصلی ترین تاثیر را روی قیمت پارچه دارد. بعد از جنس نخ، عواملی مانند نوع بافت، رنگ، طرح چاپ و عملیات تکمیل اعمال شده روی پارچه در قیمت نهایی پارچه تاثیرگذار هستند. چرایی تفاوت زیاد قیمت را باید در جنس نخ و عملیات اعمال شده روی پارچه جویا شوید.

در مرحله اول به عنوان نمونه مقدار کمی از پارچه تریکو را خریداری کنید.
اگر می خواهید پارچه ای را تهیه کنید که قبلا از آن استفاده نکرده اید، سعی کنید اول مقدار یک طاقه و یا در صورت امکان نصف طاقه تهیه کنید و نمونه گیری محصول خود را روی آن انجام دهید. پس از آن اگر از هر نظر مورد تایید بود، اقدام به خرید پارچه تریکو با مقدار بیشتر کنید.
با رعایت این نکات در هنگام خرید پارچه تریکو، سرمایه خود را در معرض ریسک نمی گذارید و نیازی به پیمودن مسیر از شهرهای دور و جستجو در بازارهای اصلی پارچه را ندارید.
خرید پارچه رینگر یا راه راه: در این پارچه ها، چفت شدن راه های پارچه روی هم در هنگام دوخت، به میزان زیبایی آن می افزاید که به جز هنر برش، مناسب بودن پارچه نیز ضروری است. کجی طرح راه راه در پارچه های پنبه یکرو بسیار دیده می شود که به دلیل تاب s و z نخ آن ها است.

لول شدگی: لول شدن پارچه گردباف در زمان برش و دوخت، زحمت فراوانی را برای تولیدکننده در پی خواهد داشت. معمولا مهم ترین دلیل لول شدن پارچه تریکو، مربوط به تکمیل و کامپکت آن است. پارچه های دارای مواد این مشکل را بیشتر دارند. علت آن این است که برای پارچه های دارای مواد از درجه حرارت کمتری در زمان کامپکت استفاده می شود. راهکار مناسب برای مواجه نشدن با این مساله خرید مقداری کم از پارچه، جهت انجام آزمایش و نمونه گیری است.

روشی به صرفه برای تهیه پارچه گردباف ( تریکو )
یک روش برای تهیه پارچه گردباف ( تریکو )، انجام پروسه تولید آن توسط فرد است. این روش به همان نسبت که داری مزایایی است، نیاز به ریسک پذیری بالایی نیز دارد. به غیر از آن نکات و پیش نیازهای مهمی را باید در نظر گرفت.
مزایا
تولید پارچه برای تولیدی می تواند بر قیمت پارچه بسیار تاثیر بگذارد.
در انتخاب نوع، جنس و رنگ، دست تولیدکننده بازتر خواهد بود.
پیش نیازها
به سرمایه قابل توجهی نیاز دارد (به دلیل حداقل تولید کارمزدی بافندگان).
به دانش و شناخت بالایی نیاز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *